Wielka zbiórka książek w ramach corocznej akcji fundacji zaczytani.org

Od 23 kwietnia 2020 roku rusza kolejna wielka zbiórka książek organizowana już po raz szósty przez fundację zaczytani.org.
Umberciaki zbierają książki od początku. Dlaczego? Bo warto działać na rzecz tych, którzy w trudnych chwilach potrzebują naszego wsparcia. Dołącz się do akcji i podziel się książkami przynosząc je do Umberto.
Jeśli masz większą ilość, nie ma problemu skontaktuj się z nami a my odbierzemy kartony od Ciebie.
Warto zaufać fundacji Zaczytani bo od 2013 roku promują czytelnictwo i edukację społeczną poprzez prowadzenie Wielkiej Zbiórki Książek i otwieranie bibliotek na oddziałach szpitalnych.
Wolontariusze Fundacji codziennie pojawiają się w szpitalach, czytają dzieciom książki i prowadzą bajkoterapię. Aby podziękować mieszkańcom, którzy przekazują swoje książki w czasie Wielkiej Zbiórki Książek Fundacja Zaczytani.org ustawia miejskie meble – ławki w kształcie otwartych książek. Każda ławka jest niepowtarzalna, zaprojektowana przez artystę. Część ławek na swoich ambasadorów: znanych aktorów, ludzi kultury i sztuki. Do tej pory udało się zebrać 1 170 152 książek co pozwoliło na stworzenie 778 zaczytanych bibliotek.
Wielka Zbiórka Książek organizowana jest w 7 miastach: Łodzi, Katowicach, Krakowie, Poznaniu, Trójmieście, Warszawie i Wrocławiu. Zbieramy książki dla dzieci, młodzieży oraz dorosłych. Zebrane książki przekazywane są do placówek medycznych w całej Polsce.
https://zaczytani.org/o-nas/
https://www.facebook.com/zaczytani.org/

Wielka zbiórka książek w ramach corocznej akcji fundacji zaczytani.org
Przewiń na górę